SORU SOR

Soru sormadan önce..

Soru sormadan önce aşağıdaki şartları okumanızı tavsiye ederiz.

a. Kişi ve kurumlara yönelik küfür, hakaret, rencide edici söz içeren sorular onaylanmayacaktır..
b. Ahlaka aykırı, argo kelime içeren sorular onaylanmayacaktır..
c. Soruların içeriğinden doğabilecek kanuni işlemlerin muhatabı soru yazarının kendisidir. Cocukgelisimiuzmani.com sitesi sorumluluk kabul etmez.

Yorumlarınız

Avatar
Zeynep Gülşah Buzkan Cevapla
5 Eylül 2018

Merhaba Ayşenur Hanım,
4 yaşında oğlum var fakat tuvalet eğitiminde sıkıntı yaşıyorum.Çişini söylemekte fakat büyük olanı söylememekte ve her defasında altına yapmakta,her yolu denedim ama öğretemedim.Lütfen bana yardımcı olurmusunuz,inanın artık ne yapacağımı bilmiyorum.Şimdiden çok teşekkür ederım.

Ayşenur Bekaroğlu
Ayşenur Bekaroğlu Cevapla
6 Eylül 2018

Merhaba Zeynep Gülşah Hanım,
öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.
tuvalet eğitimi çocuğun gelişimi ve hazırbulunuşluluk durumu ile yakından alakalı olduğu gibi, duygu durum ve ebeveyn tutumlarından da fazlaca etkilenmektedir.
çocuğunuzun karakteri, ebeveynlerinin karakterlerini tanımak, yaşanan sorunun ana kaynağını bulmak gerekir. bunun için de klinik gözleme ihtiyaç bulunmaktadır.
o yüzden randevulaşmayı, ona göre de yaşanan problemi bulup çözüm yöntem ve tekniklerini konuşmak çocuğunuzun sağlığı ve sizin yararınıza olacaktır. sevgiler.

Avatar
Ayşe Bilge Cevapla
4 Nisan 2020

Merhaba, ben de bir çocuk gelişimi bölümü öğrencisiyim. Sizin bir çocuk gelişimci olarak vziyon ve misyonunuz hakkında bilgi almak istiyorum

Avatar
Tuğba Cansız Cevapla
4 Kasım 2018

Merhaba Ayşenur Hanım,
Ben de yeni mezun bir çocuk gelişimciyim. Hastanelerde veya bir gelişim merkezinde, danışmanlık merkezi gibi yerlerde çalışmak istiyorum fakat anaokulu ve rehabilitasyondan başka bulabildiğim bir iş olmadı malesef. Bu durumda sizce nasıl bir yol izlemeliyim. Siz kendinizi geliştirmiş bir uzman olduğunuz için görüşleriniz benim için değerli. Şimdiden teşekkür ederim.

Ayşenur Bekaroğlu
Ayşenur Bekaroğlu Cevapla
19 Kasım 2018

Merhaba Tuğba,
Bununla alakalı eğitim günleri planındayım. İnstagramdan hazır olunca paylaşacağım. Takip edebilirsin. Başladığında katılım gösterebilirsin, görüşmek üzere, sevgiler

Avatar
Fatma Bilgin Cevapla
4 Kasım 2018

Merhalar

Ayşenur Bekaroğlu
Ayşenur Bekaroğlu Cevapla
19 Kasım 2018

Merhaba🍀

Avatar
çiğdem Cevapla
5 Kasım 2018

Merhaba Ayşenur Hanım.
4 yaşındaki oğlum bu sene kreşe başladı ve yine bu sene kardeşi doğdu. Bazı günler okula gitmek istemiyor yaşı küçük olduğu için çok ta zorlamıyoruz arada gitmemesine göz yumuyoruz. Asıl sormak istediğim oğlum hep bağırarak konusuyor hiç susmuyor biz de onu dinliyoruz ama arada bizim başka işler için konusmamız gerektiğinde (anne de çalışıyor) sinirleniyor bağırıyor beni dinleyin diyor susun diyor. bazı geceler uyanıp ağlıyor çok sesli bir şekilde susmuyor neden ağladığını anlamıyoruz yanına gidip sevip oksuyorum uzun bir süre sonra sakinleşiyor. arada bana vuruyor. dün telefonu yasakladık öğretmenin ve doktırun tlf yasakladı zararlı oldugu için dedik tüm gün ağladı artık gece dedim ki tamam 10 dakika günlük izin aldım deidm öğretmeninde öyle 10 dk izletip sakinleştirdik. telefonda da minecrafft diye bi video var onlardan izliyor legolardan ev araba yapılan ama kırmalı kesmeli oluyor abi. önceden de zombi öldürme diye bişiy izliyordu. ağlayınca gözyaşını gösterip anne sen bana nasıl kıyıyorsun gözyaşlarımı görmüyormusun diyor. bide cok duygusal. oğlum sende önceden bebektin sen doğunca mutluluktan ağladım diyorum (mutluluktan da ağlanabileceğini konusuyorduk) kendisinin de gözleri doldu ve dedi ki anne bende ağlıycam şimdi dedi.bunun gibi birsürü duygusal şeyler. bir de kardesi doğduğundan beri (daha önce farketmemiştim) masturbasyon gbii hareketler yapmaya basladı. çok yoruluyor terliyor karışmayay çalışıyorum anne bana bakma başka odaya git diyor. çok dertliyim hep oyun istiyor çocuk dr bile dediki hiç durmuyor dedi. evde biz de yüksek sesle konusuyoruz genelde. kardeşi olunca ilgi ikiye bölündü. özellikle tlf konusunda yaptığım doğrumu öğretmenine tembih edeyimmi ben söyledim kullanmamanı diye.bu arada kendisine bakan babaannesi yemek yemediğinde ya da yaramazlık yaptıgında oğluma bunu yap yoksa evden giderim yalnız kalırsın gibi şeyler söyleyip korkuyuyor uyarmama rağmen tehdit ediyor oğlumu. çok dertliyim ayşenur hn nolur yardım edin.

Ayşenur Bekaroğlu
Ayşenur Bekaroğlu Cevapla
19 Kasım 2018

Merhabalar, çok ağlamalı ve masturbasyon geliştiren ekranı yoğun kullanan çocuklarda çocuk nörolojisinin kontrolünü önemseriz, eğer nörolojik bir durum yok ise bir çocuk gelişimi uzmanı ile hem ebeveynlerin tutum ve yöntemlerle hem de çocuğun duygular ve davranışlara yönelik çalışılması gerekir. Anlattığınız kadarıyla yoğun duygu/davranış geçiş ve karmaşalarına maruz kalan bir çocuk var, Sevgiler..

Avatar
Arzu imren Cevapla
22 Şubat 2020

Merhaba, şu anda nerede görev alıyorsunuz. Medikal Park devam ediyor mu

Yorum Gönderin